Вітаю Вас, Гість

"Розв'язування задач за допомогою формул для знаходження площ трикутників"
[ Викачати з сервера (742.5 Kb) ]01.11.2013, 01:06

                                                     Підготувала вчитель математики Федик О.Б.

 

                               Тема уроку. Розвязування задач за допомогою формул

                                                   для знаходження  площ трикутників

                                                   

 Мета: повторити і закріпити знання формул для

           знаходження площ трикутників;

           навчитися застосовувати їх при розв’язуванні задач;

          розвивати пізнавальні, комунікативні вміння і навички, логічне

          мислення , вміння самостійно працювати;

          виховувати спостережливість, увагу, інтерес до предмету.         

Обладнання: мультимедійна дошка.

Епіграф: Серед різних розумом – за однакових інших умов –  переважає той, хто знає геометрію.

                                                                                Б.Паскаль.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Біля входу до Академії Платона був напис " Хай не ввійде сюди той, хто не знає ... " .Що повинні були знати гості цієї Академії "

    А) Математику;                                  В) Таблицю множення;

    Б) Геометрію;                                     Г) Пароль.

Наші гості знають геометрію, а от як знаєте її ви, ми сьогодні дізнаємось на уроці.

Давайте пригадаємо , яку тему ми вивчали на минулому уроці.? Формули для знаходження площ трикутників. Сьогодні ми продовжимо вивчати цю тему і ми повинні навчитися застосовувати ці формули при розв’язуванні задач. То давайте пригадаємо їх

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Усно. 1)Знайдемо співвідношення. За допомогою якої формули можна знайти площу даного трикутника?

2) На яку сторону буде падати найбільша висота трикутника ? А найменша?

3) Навпроти якої сторони лежить найменший кут?

ІІІ. Перевірка  вмінь.

1)    Розв’язати тестові задачі: ( кожна задача оцінюється 1 бал )

       1.Знайти площу трикутника, якщо сторони його дорівнюють 6 см і 10 см, а кут між ними 45º.

А) 30 см2;                    Б) 15 см2;

В) 60 см2;                           Г)10 см2.

       2. Знайти площу трикутника за відомими його сторонами 7м; 15м , 20 м.

А) 126 м2;                            Б) 21 м2;

В) 84 м2;                              Г) 42 м 2.

       3.Знайти  площу трикутника якщо сторони його 4см, 8 см, 10 см, а радіус кола описаного навколо нього 5 см.

А) 64 см2 ;                             Б) 16 см2 ;

В) 32 см2  ;                            Г) 120см2 .

 

3)Зробити потрібні виміри і обчислити площу даного трикутника.(3 бали )

1-17,5 см2;   2-12,25 см2 ;   3- 15 см 2;   4- 14см2.

Хто справився швидше опрацьовує задачу № 135 (1 ) з підручника  А.Г.Мерзляк  Геометрія , 9 клас

Після перевірки завдань. За всю роботу ви могли отримати найбільше 6 балів, на протязі уроку ви можете ще добрати собі бали.

Хто за якою формулою визначав площу даного трикутника?

Формула Герона. На домашнє завдання вам потрібно було підготувати розповідь про Герона. (портрет на  мультимедійній дошці).

А зараз приступимо до розв’язування задач , в яких застосовуються формули площ трикутників.

ІV. Робота з підручником.

№ 135(1)  із записом на дошці. (2 бали)

№ 140 із записом на дошці. ( 2 бали )

Задача, умова якої висвітлюється на дошці.

Відношення  кутів трикутника дорівнює 3: 4: 5. Сторони, які утворюють найменший кут , дорівнюють 2м і 3м. Знайти площу трикутника. (2 бали )

V. Психологічний тренінг.

Учитель. Щоб зняти втому , напругу  очей , зробимо паузу , перерву в роботі. Візьміть олівець , закрийте очі і за моєю командою намалюйте в зошиті будь-яку геометричну фігуру. Відкрийте очі і подивіться на мультимедійну дошку.

Квадрат – асоціюється з такими рисами характеру, як наполегливість,  твердість характеру, іноді принциповість, упевненість в собі.

Трикутник – наполегливість, впевненість в собі, вміння вислуховувати іншого , прислуховуватися до порад та впевнено йти до поставленої мети.

Круг, коло – емоційність , схильність приймати проблеми інших як свої, співчувати, доброзичливість, відвертість.

Ламана – непостійність, невпевненість у собі, пошук себе , часта зміна настрою , але разом з цим чуйність і щирість.

 VІ.Розвязування вправ.

 Вчитель. Відпочили трішки, а тепер розглянемо таку задачу.

Чи знаєте ви  що в нас на Івано- Франківщині біля Буковелю в селі Поляниця є хата « Догори ногами».  Побудували її за 45 днів. А от уявіть, що ви також захотіли побудувати подібну хатину – і побудували і, а тепер хочете її розфарбувати. (слайд)

Скільки гривень потрібно заплатити за фіолетову і жовту фарбу , якщо на 1м2 іде 0,5 кг фарби , а 1кг фарби  коштує 50 грн?

S1= 6∙ 6∙sin1500 = 6∙6∙sin 300 =9( м2 ) –  площа фіолетового трикутника.

9∙2 = 18(м2 ) – площа двох фіолетових трикутників.

                S2= 1/2 ∙ 4∙ 5= 10(м2 ) площа жовтого трикутника;

4∙10 = 40 (м2)- площа чотирьох жовтих трикутників;

(18+ 40) ∙0,5=29 (кг)  фарби потрібно.

29 ∙ 50= 1450(грн.) потрібно заплатити.

Відповідь. 1450 гривень.

VІІ. Підсумок уроку.

 Продовжити речення –

Я навчився...

Я дізнався ...

Мені сподобалось...

То чи могли б ми зайти в Академію Платона?

 VІІІ.Д/ З.

 №136, 151, 143.

 


Категорія: Математика | Додав: Галя
Переглядів: 5413 | Завантажень: 272 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: